Goniophotometer: Powrót do podstaw

Zasadniczo, rolą goniofotometru jest barki w pomiarze światła uwalnianego spośród obiektu pod spodem różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, rola tego urządzenia wzrosło, przede wszystkim przez wzgląd pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na liście ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl rozpatrywanie światła. W tym artykule, mamy postanowienie porozmawiać o niektórych wspólnych zastosowań zaś rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, podczas gdy źródło światła jest jednorodne, owo jest znany jak Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, iż istnieje duże doniosłość w przestrzennym rozkładzie światła. Jest owo prawda, jeśli chodzi o projektowanie a oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej uchwycić sens rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się zobrazowanie zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, toż daje stosunek na to, do czego te urządzenia są używane.

Mogą one ulżyć w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą przynieść ulgę w pomiarze natężenia światła z danego źródła, które jest sporo mniejsze w porównaniu aż do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą odciążyć w pomiarze jednorodności koloru zaś skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy aktualnie parę popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy parę typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy odkąd rodzaju aplikacji zaś jej zastosowań. Dlatego grunt jest, iżby odgadnąć różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten wariant urządzenia posiada stałą ośka poziomą tudzież ośka pionową połączoną prostopadle aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten gatunek jest wyposażony w stałą oś pionową oraz dołączoną oś poziomą. Są one prostopadłe aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, iżby pamiętać http://www.bronicki.pl, iż tak jak wersja A jak tudzież model B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ów odmiana jednostki jest żywy do regulacji lampy kraty. Ponadto, oś symetrii tudzież poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten wersja charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła aż do linii pomiarowej. Również ośka pozioma jest równoległa aż do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, tak aby pamiętać, iż model C jest uznany jako struktury jednokolumnowe. Ten typ struktury jest utworzony, gdy zdejmiemy kolumnę pomocniczą z danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl przedmiot biorąc, ten wariant jest idealnym wyborem dla stałej lampy punktowej, lampy rurowej oraz innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome sukurs obrotowe a poblask osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, owo był krótki opis zastosowań zaś typów goniophotometers. Mam nadzieję, że ten towar pomoże Ci uzyskać wysoko lepsze pojęcie tych jednostek.